MEME KÜÇÜLTME

Meme, kadınlığın bir simgesi olmakla beraber aşırı büyüklüğü dert olmaktadır. Büyük memeler bel, boyun ve sırt ağrılarına, göğüs ön duvarında pişiklere ve sosyal hayatta çekingen-kararsız karakter yapısına sebep olabilir. İri memeli kadınlar özellikle istediği elbiseyi giyememe ve kalabalıkta rahat hareket edememekten şikayetçi olurlar. Memeleri gövde ve bedene uygun hale getirmenin yolu ameliyat olmaktan geçer.

Ameliyat öncesi fotoğraflar çekilip gerekli işaretlemeler yapılır. Liposakşın yapılacak alanlar ve meme başının yeni yeri belirlenir. 40 yaşın üzerindeki bayanlara mamografi çekimi yapılır. Ameliyat hakkında aydınlatıcı bilgiler içeren bir form verilir ve aklınıza takılanları sormanız için fırsat tanınır.

Ameliyat yaklaşık 2,5 saat sürer ve genel anestezi ile yapılır. Bir gece hastanede yatırıldıktan sonra operasyon sütyeni takılarak taburcu edilir. Bu sütyen dikiş bölgelerine yük gelmemesi için özel üretilmiş olup 4 hafta boyunca takılması önerilir. Bir hafta içinde ağrı ve şişliklerde belirgin azalma olur. Ağır kaldırma ve zorlu hareketler hariç diğer tüm aktivitelere izin verilir. Genelde ameliyattan on gün sonra pansuman ihtiyacı ortadan kalkar. Dikiş alma derdi yoktur. Önce haftalık daha sonra aylık kontroller ile yaşanan değişim fotoğraflarla takip edilir.

Meme küçültme ameliyatında amaç fazla cilt ve yağ dokusunun çıkarılmasıdır. Yapılan kesiler ameliyat sonrası izlere sebep olmaktadır. Bu izler zamanla belirginliğini yitirebilir fakat kalıcıdır. Sonuç olarak büyük memeleriniz yerine küçük fakat bazı izleri olan memeler elde edilmektedir.

Open chat