MEME BÜYÜTME

Memenin en sık yapılan ameliyatı olan büyütme ameliyatları aynı zamanda Plastik Cerrahinin en sık operasyonlarındandır. Özellikle az gelişmiş veya doğum sonrası hacim kaybetmiş memelerin düzeltilmesi için uygulanır. Memenin dik, dolgun ve simetrik olmasını sağlayan bu ameliyat, meme içinde açılan boşluğa silikon protez yerleştirilmesi ile gerçekleştirilir. Protezin şekil, içerik ve dış yüzey kaplamasına göre bir çok ticari formu üretilmiştir. Protez için açılacak boşluk meme altından, meme başı etrafından veya koltuk altında girilerek yapılabilir. Ameliyat öncesi ölçümler ve fotoğraflamalar sonucu en uygun proteze beraber karar verip sipariş edilir. Yara iyileşmesini ve anestezi konforunu bozduğu için ameliyattan bir hafta önce sigara içilmemelidir.
   Meme büyütme ameliyatı ortalama 1.5 saat sürer. Genel anestezi ile yapılır. Kendinizi iyi hissettiğinizde hastaneden ayrılmanıza izin verilir. Ameliyat sonrası ikinci gün göğüs pansumanı açılıp cerrahi sütyen giydirilir. Pansuman ve dikiş alma derdi yoktur. On gün sonra memenize nasıl masaj yapacağınız tarif edilir. Ameliyat sonrası 6. ay ve 1. sene sonunda çekilen fotoğraflar ile değişim gözlenir.
   Meme büyütme ameliyatı geçiren kişiler, ileride bebek sahibi olabilir ve bebeklerini emzirebilirler. Kullanılan protez süt içeriğini ve akışını etkilemez, meme kanserine sebep olmaz. Ömür boyu kullanılabilir.

Leave a comment

Open chat