BURUN ESTETİĞİ

Rinoplasti ameliyatı ile burundaki şekil bozuklukları ve nefes yollarındaki darlıklar giderilir. Ameliyat öncesinde burun ve tüm yüz ayrıntılı olarak incelenir. Burun-çene-göz uyumu gözden geçirilir. Yapılacak müdahaleler anlatılır ve fotoğraflar çekilir. Bilgisayar programı yardımı ile oluşturulan yeni burun şekli sizinle paylaşılır. Ameliyat sonrası görüntünün tahmini olarak elde edilmesi sizin beklentilerinizi anlamak adına önem taşımaktadır. Aynı zamanda size yapılacak ameliyat ile ilgili aydınlatıcı bilgiler içeren form verilir ve soracaklarınıza fırsat tanınır.

Ameliyat yaklaşık 1,5 saat sürer. Ameliyat genel anestezi eşliğinde yapılır. Daha önce sizinle kararlaştırılan şekilde burun kıkırdak, kemik ve cildine gerekli müdahaleler yapılır. Yeni şekli korumak amacıyla burun cildine plastik veya alçı koruyucu takılır. Burun deliklerine genellikle tampon yerleştirilmez.

Ameliyat sonrası ilk geceyi rahat geçirmeniz için ağrı kesiciler verilir. Tavsiye edilen şekilde göz kapaklarına soğuk uygulaması ile şişlik ve morluklar en aza indirilir. Kendinizi iyi hissettiğinizde evinize gidebilirsiniz. İstirahat etmeniz ve burnunuza darbe alabileceğiniz ortamlardan uzak durmanız önerilir. Ameliyattan 6 gün sonra burun ucundaki dikişler, 12 gün sonra burun cildindeki koruyucu çıkarılır. Burundaki şişlik ve morluklar bu süre içinde azalsa da burun son halini 6-8 ay içinde alacaktır.

Aylık kontrollerde çekilen fotoğraflar ile ameliyat öncesi fotoğraflar karşılaştırılarak yaşanan değişim sizinle paylaşılır.

Leave a comment

Open chat