DOLGU

Güneş ışığı, yerçekimi, sigara içilmesi ve yaşlılık gibi etkenler sebebiyle özellikle yüz bölgesinde kırışıklıklar meydana gelir.Kırışıklıkları derin ve yüzeyel olarak kabaca ikiye ayırmak mümkün. Derin kırışıklıklar ve sarkmalar, bulunduğu bölgeye göre ameliyat ile azaltılabilir. Fakat yüzeyel kırışıklıklar için elimizde ameliyatsız bazı çözümler mevcut. Bu çözümlerin başında dolgu maddeleri gelmektedir. Özellikle yağ azalması veya yer değişikliğine bağlı meydana gelen kırışılıkları azaltmada çok etkili bir yöntemdir.
Zamanımızda en sık kullandığımız dolgu maddeleri hyalünorik asit jelleridir. Dolgu maddeleri değişik teknolojiler ile üretilip yoğunluk ve kalıcılıklarına göre sınıflandırılır. Bu jelleri en sık olarak ince, orta ve derin kırışıklık tedavisinde, dudak büyütme veya yüz kontürlerinin düzeltilmesinde ve çökmüş deri izlerinin giderilmesinde kullanmaktayız.
Özellikle göz altı bölgesine yaptığımız ‘ışık dolgusu’ olarak bilinen dolgu maddeleri ise bölgeye parlaklık ve canlılık vermesi amacıyla uygulanmaktadır. Işık dolgusu, yapısındaki düşük yoğunluklu hyalüronik asit sayesinde göz kapaklarında hidrasyon ve hacim sağlamaktadır. Cildin ışık yansıtma kapasitesini artırarak etkili olan ışık dolgusunu kanüller yardımıyla uyguluyorum. Bu teknik sayesinde morluk ve şişlikler en az düzeyde olmaktadır.

Leave a comment

Open chat