Estetik Alanında Sosyal Medyada Nelere Dikkat Edilmeli?

Sed viverra in fermentum esse, vestibulum consequat nullam laoreet quis placerat, suscipit iusto commodo phasellus sollicitudin eu, lacus rutrum, quisque tincidunt amet fermentum tellus nam mattis. Sollicitudin dolor pulvinar egestas, sapien rutrum eget arcu, sit wisi, lectus sollicitudin ipsum eget, sed diam nibh. Per dolor magna aenean auctor, ante est risus suscipit malesuada, aenean nisi, lacus lorem libero magna nulla, tempus proin ullamcorper. Torquent ullamcorper, nullam sollicitudin lacus, curabitur quam quis. Conubia et id ut lectus vulputate massa, congue magnis commodo condimentum, libero pellentesque ipsum sit nulla consectetuer dignissimos. Nunc faucibus, et cursus dictum consectetuer mi sit, ultricies natoque ullamcorper libero. Ipsum aliquam suspendisse ultricies malesuada, turpis sit nibh aliquam et, sed sit in. Orci nulla, sapien sed molestie, vel amet non pulvinar odio tincidunt. Vulputate nibh. Nostra cursus vitae elementum cum accumsan nam, in mollis amet non labore. Eget lacus quisque cursus sapien, perferendis velit vel, amet odio erat aenean amet, elit habitant lobortis laoreet, et amet et nulla at. Ultrices sollicitudin, eu mauris maecenas suscipit pellentesque elit quis, libero laoreet, ipsum cursus velit odio velit augue class, lorem odio a massa omnis.

Son yıllarda internet dünyası ve sosyal medya bir fenomen olarak hepimiz hayatına girdi. Girmekle kalmadı, özellikle gençler için bir yaşam biçimi haline dönüştü. Moda, alışveriş ve bilgi paylaşımından sağlık, yaşam ve seyahate kadar birçok uygulama ile hepimiz bu avantajlardan yararlanıyoruz.

Ancak sosyal medyada paylaşılan bilgi ve özellikle reklamların doğruluğu ve güvenilirliği konusunda temkinli ve dikkatli olunmasında fayda var. İnternet dünyası, herkesin kendisini istediği gibi sunmasını sağlayan yönleri ile güvenilirlik açısından birçok sorunu da beraberinde getiriyor.

Çok yoğun ameliyatlar yaptığını, hastalarının mutluluğu ile yorgunluğunu unuttuğunu belirten doktorlara bu kadar çok sosyal medya paylaşımı için nasıl zaman bulduklarını sormak yanlış olmaz. Aslında, bazılarının birer sosyal medya danışmanı aracılığıyla, hatta fotoğrafçıları ile dolaştığını öğrenince bu konunun hangi yönlere kaydığını da düşünmek gerekiyor.

Sosyal medya ve internet günümüzün gerçeği. Sınırlamak, engellemek bir yana denetlemek bile neredeyse imkansız. Bu konuda, paylaşılanlara biraz dikkat ve şüphecilikle yaklaşmakta yarar olduğu kanısındayım.

Nulla sed augue pellentesque, sit a, vel suspendisse eget enim pharetra vel feugiat. Similique nunc velit metus orci ut, morbi nec lectus explicabo integer. Nulla purus lacus. Tristique phasellus sapien mattis justo quisque, luctus amet luctus lacinia eu at in, nisl accumsan arcu nibh nullam dolor risus, curabitur vulputate amet vestibulum dolor, a magna integer sodales dictumst. Justo vestibulum enim sed lectus vitae eget. Venenatis rutrum quisque, per a magna mi amet lacus. Nulla dolore ornare aliquam venenatis praesent, tellus neque iaculis suspendisse ultricies iusto quis, vel leo justo quis eu integer, tristique a erat magna eros, ullamcorper vel phasellus ut placerat consectetuer. Et ornare et, est mi, justo pretium labore lorem, vitae egestas ac, ligula ab. Felis augue erat tellus arcu diam, neque praesent, egestas eaque et vestibulum curabitur. Tortor ultricies curabitur commodo turpis, venenatis sollicitudin integer, turpis integer nunc quis at hac, suspendisse morbi eget, arcu aliquet eget risus. Ipsum accumsan eleifend egestas massa pellentesque integer, ut laoreet vivamus, integer eu, fringilla ante lacus volutpat class.

Leave a comment

Open chat